BASIN ODASI

Genel Kurul Karar Özeti

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi’miz, ESKİ Genel Kurul’u sıfatıyla 2560 Sayılı  Kanun’un 5.maddesi gereğince toplanarak 29 Mayıs 2017 tarihli Mayıs dönemi olağan ESKİ Genel Kurul toplantısında aldığı kararların özetleri aşağıda belirtilmiştir. 

KARAR ÖZETİ : 

1- ESKİ Genel Müdürlüğü'nün Memur Kadrolarında İptal İhlas İşlemi ve ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporu okunarak İşari Oy'a sunuldu. "Oy birliği" ile kabul edildi.

2- Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Kuruluş, Görev, Yetki ve Teşkilat Yönetmeliği Taslağı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporu okunarak İşari Oy'a sunuldu. "Oy birliği" ile kabul edildi.

3- ESKİ Genel Müdürlüğü'nün 2016 Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporu okunarak İşari Oy'a sunuldu. "Oy çokluğu" ile kabul edildi. (Mustafa BİRSEN, Ahmet YAPICI, Mustafa ÖNDER, Nuri TEMİZSOY, Hamdi KARAKUŞ Red)

4- ESKİ Genel Müdürlüğü'nün 2016 Yılı Faaliyet Raporu müzakere edilerek İşari Oy'a sunulmuş olup, 26 Kabul 12 Red 1 Çekimser oy ile 2016 Yılı Faaliyet Raporu "Oy çokluğu" ile kabul edilmiştir. (Nuri TEMİZSOY, Mustafa BİRSEN, Tuncer KÖKÜER, Mustafa ÖNDER, Adem ÇAKIR, Rahime TURAN, Hamdi KARAKUŞ, Ali ÖZTÜRK, Halil YAVUZ, Bahadır EREN, Hasan DOĞRU, Ali CEBECİ Red) (Hasan Tahsin SÜRÜ Çekimser)